Chytrá lavička sCITYpro

 

sCITYpro je hlavním výrobkem naší společnosti. Lavičku jsme vyvíjeli několik měsíců, dokud jsme nedosáhli požadovaných nároků na ergonomii, odolnost a estetický vzhled. Výsledkem vývoje je právě tato lavička, která zapadá esteticky do okolí moderních měst 21. století.

 

 

 

Hlavní popis

Velikost lavičky je 2300 mm (d) x 540 mm (š) x 511 (v) a její hmotnost je cca 300 kg. Lavička je vybavena celou řadou užitečných funkcí, ať už jde o nabíjení mobilních zařízení skrze USB porty, bezdrátovým nabíjením dle standardu Qi. Důležitou vlastností je SOS tlačítko, které je napojeno přímo na Integrovaný záchranný systém. V případě nouze je pak snadné zajistit potřebnou pomoc. Připojení k internetu zajišťuje moderní LTE modem umožňující připojení až 10 zařízení současně.

Volitelně pak nabízíme pokročilou senzoriku, díky které lze monitorovat kvalitu ovzduší, teplotu, vlhkost nebo hladinu hluku. Zaznamenaná data se ukládají na náš server, odkud mohou být dále zpřístupněna. Naměřená data pak mohou sloužit municipalitám k projektům a krokům, které budou zlepšovat život obyvatel v dané lokalitě.

Specifikace

Exteriér výrobku

Hlavní část je tvořena nerezovou konstrukcí v provedení antivandal. Silnější tloušťka ocelové konstrukce zajišťuje maximální stabilitu. Provedení antivandal je vhodné do městských exteriérů. Sedací část je tvořena tvrzeným plexisklem se speciálně vyvinutou vrstvou odolávající škrábancům.

Tento výrobek může být dodán s povrchovou úpravou antigraffity (volitelně), díky které lze snadněji odstranit škody napáchané vandaly. Další významnou výhodou je fakt, že konstrukce všech našich výrobků je vodě-odolná ve stupni krytí IPx7 až do výšky 300 mm od úrovně podlahy. V době relativně častých lokálních záplav či povodní, je toto řešení velmi praktické a chránící technologii našich výrobků proti zvýšené hladině vody v místě montáže.

Vnitřní uspořádání

Vnitřní část našich výrobku  se skládá z kvalitních fotovoltaických panelů o výkonu 130 Wp, které zachycují světelné paprsky i ve chvílích, kdy není zcela jasná obloha. Získaná solární energie je ukládána do speciálních bezpečných vysokokapacitních baterií o kapacitě 170 Ah.

O distribuci elektrické energie se stará námi navržený inteligentní systém, který efektivně alokuje energii k periferiím na základě aktivní potřeby. Díky moderním technologiím výrobky ABILITY CONCEPT nabízí vysokou výdrž i za nepřízně počasí, tj. energie až po dobu ař 10 dní (v závislosti na výrobku) bez jediného slunečního paprsku.

Srdcem lavičky je inteligentní PLC, které řídí veškeré operace, ať už jde o správu internetového připojení přes LTE modem, komunikaci s Integrovaným záchranným systémem „IZS“ (při stisku SOS tlačítka), inteligentní bezdrátové nabíjení či řízení spotřeby pro napájení USB portů.

Základní vlastnosti

 • Rozměr: 540 (š) x 2300 (d) x 510 (v) mm
 • 4x USB port pro nabíjení mobilních zařízení
 • 2x Bezdrátové dobíjeni standardu Qi
 • WiFi LTE modem pro připojení k internetu
 • 2x SOS tlačítko

Rozšířené vlastnosti (na přání)

K základním vlastnostem navíc (volitelné):

 • SOS tlačístko s přímým napojením na integrovaný záchranný systém
 • Měření kvality ovzduší
 • Měření atmosférického tlaku
 • Měření relativní vlhkosti
 • Měření teploty
 • LED osvětlení
 • Sběr dat o připojených zařízeních

Co jednotlivé funkce znamenají?

USB port: standardní USB 2.0 port s konceptem Quick Charge pro efektivní nabíjení.

Qi: Moderní systém bezdrátového nabíjení na základě elektrické indukce. Jedná se o standard vyvinutý sdružením výrobců „Wireless Power Consortium“. Do budoucna lze očekávat značný nárůst této technologie. V současnosti je tato technologie využívána zejména mobilními telefony značek SAMSUNG a LG. Na trhu je řada „Qi nálepek“ pro ostatní mobilní telefony, která umožní bezdrátové nabíjení prakticky jakémukoliv mobilnímu přístroji. O nastávající oblibě tohoto standardu svědčí i množnost koupě nábytku vybaveného bezdrátovými zdrojem nabájení Qi od společnosti IKEA.

LTE WiFi: O připojení se stará speciální LTE modem, který disponuje přenosovou rychlostí 150 mbit/s. Z bezpečnostních důvodů je dosah přístupu k WiFi síti omezen na okruh 15 m od výrobku.

Senzor kvality ovzduší: Senzor je umístěný v těle konstrukce tak, aby mohl spolehlivě snímat hodnoty o kvalitě ovzduší a emisích těchto látek: oxid uhličitý CO2, amoniak NH3, oxidy dusíku NOx, benzen, kouř. Nasbíraná data se ukládají do databáze na serveru, odkud jsou zpřístupněna zákazníkovi.

Senzor teploty, vlhkosti vzduchu a barometrického tlaku: Obdobně jako u senzoru kvality ovzduší, tak i senzor teploty, vlhkosti vzduchu a barometrického tlaku je umístěn v těle lavičky. Zaznamenaná data jsou rovněž odesílána na server, odkud jsou přístupná zákazníkovi.

SOS tlačítko: Toto tlačítko slouží pro přímé kontaktování Integrovaného záchranného systému České republiky. Při stisku tlačítka dojde k vytočení dispečinku IZS. V našich výrobcích je zabudován mikrofon a reproduktor pro snadnou komunikaci.